Przykład

Właśnie zacząłem spotykać się z pewną kobietą. Od kiedy bylem nastolatkiem, miałem ukształtowany bardzo jasny obraz tego, jaka powinna być moja partnerka. Śniło mi się, ze ta osoba walczy teraz Z moją nową dziewczyną. Byłem bardzo zasmucony, ponieważ we śnie miałem dokonać wyboru, z którą z nich chcę być, a wcale nie chciałem tego robić.

Często mężczyzna prezentuje światu swój obraz macho wte­dy, gdy obawia się kobiecej, bardziej spontanicznej strony swo­jej osobowości. Analogicznie, gdy z natury jest raczej delikat­ny, jego bardziej asertywna strona ukazuje się w snach w postaci aktywniejszej seksualnie osoby; dzieje się tak aż do czasu, gdy uda mu się osiągnąć równowagę pomiędzy tymi dwoma aspektami.

Jeśli mężczyzna ma nadmiernie negatywne wyobrażenie kobiecości, zamiast fantazjować o ideale, rzutuje wszystkie ujemne cechy swojego wyobrażenia na partnerkę lub inne ota­czające go kobiety w prawdziwym życiu. Przychodzi jednak moment, w którym dla osiągnięcia wewnętrznej integracji wi­nien zrezygnować z tych projekcji. Często mogą mu w tym po­móc sny.

Społeczeństwo w dzisiejszych czasach jest zabiegane i potrzebuje wytchnienia. Dlatego postanowiłam pisać artykuły o tematyce ściśle związanej ze społeczeństwem. Serdecznie polecam!